Ubytovani / unterkunft / accommodation Grohhaus

Bedřichov a okolí

Bedřichov se nachází uprostřed Jizerských hor, které dávají možnost k pestrému sportovnímu, turistickému i rekreačnímu vyžití. Milovníci běžeckého lyžování si oblíbí velmi dobře upravované tratě Jizerské magistrály v délce 170 km, které spravuje společnost Jizerská o.p.s.- nejznámější nástupní místo je na stadionu v Bedřichově. Sjezdaři mají k dispozici sedm vleků přímo v Bedřichově s nočním lyžováním, dětským vlekem, lyžařskou školkou a umělým zasněžováním. V dolní části obce si můžete vyzkoušet snowtubing.

V létě můžou cyklisté vyrazit do hor a projet si trasy dlouhé až 200 km. Krásnou přírodu ocení také turisti, kteří mohou navštívit mnoho vyhlídek, nebo přírodních památek. Nadšenci tenisu ocení tenisové kurty, milovníci koní projížďky na Prezidentské chatě a relaxaci každý návštěvník ocení u nově zrekonstruovaného koupaliště u Doliny. Ve volném čase můžete zahrát bowling.

V blízkém okolí Bedřichova se nacházejí dvě oblíbené města Liberec a Jablonec nad Nisou. Obě jsou vzdálena přibližně 8 km od Bedřichova. Ve větším Liberci se nachází oblíbená zoologická zahrada s bílými tygry, moderní botanická zahrada, Centrum Babylon s Aquaparkem, Lunaparkem, IQ parkem a centrem Wellness na způsob řeckých lázní, plavecký bazén, kino s několika sály, diskotéky a nejznámější liberecká dominanta Ještěd. Jablonec nad Nisou může nabídnout muzeum skla a bižuterie, plavecký bazén s atrakcemi, přehradu ke koupání, kino, divadlo a diskotéky.